„Mały ekolog czyli przyjaciel przyrody”

Nasze przedszkole w ramach kształtowania postaw proekologicznych wśród dzieci w wieku przedszkolnym zorganizowało warsztaty „Mały ekolog czyli przyjaciel przyrody”.

Uczestniczyły w nich dzieci ze wszystkich grup wiekowych od 3 do 6 lat. Partnerem wydarzenia była ENEA Wytwarzanie spółka z o.o. Podjęte działania miały na celu wyrobienie wśród dzieci nawyków dbania o środowisko naturalne, segregowania odpadów, zaznajomienie z pojęciami: odpady, segregacja, budowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko i nabywanie opiekuńczego stosunku do przyrody. Podczas warsztatów dzieci opracowały Kodeks Małego Ekologa.

Wykonały ekologiczną ścieżkę sensoryczną, torby ekologiczne na zakupy z używanych koszulek, matematyczną gąsienicę z korków służącą do nauki liczenia w zakresie 10, ekologiczną pracę plastyczną z plastikowych nakrętek, papier czerpany z gazet oraz zabawki ekologiczne.

W warsztatach wzięła udział pani Natalia Zawodnik, leśnik z Nadleśnictwa Kozienice, która opowiadała dzieciom o leśnym środowisku, jego ochronie i właściwych postawach ludzi podczas wypraw do lasu. Przedszkolaki uczestniczyły również w zajęciach praktycznych, podczas, których sadziły nasiona drzew i roślin. Wszystkie podjęte działania służą edukacji ekologicznej najmłodszych dzieci już od przedszkola.

Dziękujemy ENEA Wytwarzanie za możliwość realizacji projektu.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *